Použitie zónového ventilu

Guľové ventily R276, R277, R278, R279 sa používajú na zabezpečenie správnej funkcie a činnosti vykurovacieho systému s viacerými zónami. Dvojcestné zónové guľové ventily (R276, R277) v spojení s ovládacím elektrickým prvkom sa používajú na otvorenie/zatvorenie prietoku do vykurovacej zóny. Trojcestné zónové guľové ventily (R278, R279) sú naviac vybavené regulačným šróbením s by-passom, ktoré správnym nastavením prispieva k správnemu nastaveniu/vyregulovaniu systému.

Univerzálne kotlové zostavy R586

Moderné vykurovacie systémy vyžadujú zariadenia na vysokej technickej úrovni, ktoré však zároveň spĺňajú estetické požiadavky. Kompaktná kotlová zostava R586 integruje v jednom výrobku všetky zariadenia a armatúry, ktoré sú potrebné pre inštaláciu vykurovacích centrál pre reguláciu teploty vody v systémoch vykurovania alebo chladenia.

Termostatické ventily

Ako dôkaz trvalej pozornosti venovanej trhu a vzhľadom k stále vyšším požiadavkám na pokročilosť a spoľahlivosť inštalácii, ponúka firma Giacomini ventily a regulačné šróbenia série Giacotech. Táto rada vznikla ďalším vývojom dobre známej a vydarenej rady Program 80, ktorá vďaka svojím praktickým inovačným vlastnostiam (termostatické nastavenie a vonkajší závit so samotesniacou vrstvou z PTFE), bola dodávaná od roku 1979. V  súčasnosti sa séria Giacotech predstavuje ako plnohodnotná náhrada v novom prevedení, posilnená ako na úrovni rozsahu rady, tak i v technických aspektoch.

Solárny systém - GIACOSUN

Líder na trhu v oblasti systémov pre vykurovanie, chladenie a sanitu, firma Giacomini je, ako je už dostatočne v odborných kruhoch známe, príkladom v oblasti inovačných technológii a patentov. Filozofia Giacomini, úzko spätá s pojmami inovácia, technológia a ekológia je dôsledne dodržiavaná vo všetkých fázach výrobného procesu. Ekologické myslenie, ktorého famóznym dôkazom je patentovaný „vodíkový kotol“, by sme v nasledujúcom článku radi doplnili o informáciu o ďalšom z pojmov, ktorý firma Gacomini zaviedla do svojej terminológie – GIACOSUN.

Rozdeľovače

Rozdeľovač vykurovacích okruhov je prvok, ktorý sa v odbore využíva už mnoho rokov. Predstavíme Vám niekoľko základných typov rozdeľovačov Giacomini.
Teleskopické predĺženie R173

Teleskopické predĺženie R173

Teleskopické predĺženia R173, R173TG – elegantné riešenie potreby predĺženia stavebnej dĺžky termostatického ventilu, prípadne detentora. V praxi sa pri rekonštrukciách vykurovacích systémov, konkrétne pri výmene termostatických ventilov a regulačných šróbení určite stretávate s problémom: Chcete v inštalácii použiť termostatický ventil Giacomini, avšak zistili ste, že stavebná dĺžka pôvodne nainštalovaného ventilu je o niečo väčšia ako stavebná dĺžka nového ventilu Giacomini.

 
Rozdeľovače

Rozdeľovače

Rozdeľovač vykurovacích okruhov je prvok, ktorý sa v odbore využíva už mnoho rokov. Predstavíme Vám niekoľko základných typov rozdeľovačov Giacomini.
  
Veľkonočné sviatky