Akumulačné nádoby a bojlere

Akumulačné nádoby a bojlere

Akumulačné nádoby bývajú dôležitou súčasťou kotolní, kde je hlavným zdrojom tepla kotol s typickým kolísavým výkonom a striedaním nízkych a vysokých teplôt, ako je napr. kotol na biomasu, tepelné čerpadlo či solárne panely.

Akumulačné nádoby v takýchto systémoch zabezpečujú hlavne jeho flexibilitu (dostupná teplá voda ihneď) a zároveň predlžujú životnosť kotla, ktorý vďaka naakumulovanej vode v nádobe, výrazne zníži počet potrebných zapnutí a vypnutí.

Akumulačné nádoby od talianskeho výrobcu Cordivari sú na trhu známe hlavne vďaka svojej vysokej kvalite, inovatívnosti a prepracovanému dizajnu.

Akumulačné nádoby na teplú úžitkovú vodu = bojlere

Nádoby určené na uskladňovanie teplej úžitkovej vody smerujúcej do vodovodných batérii v kúpeľniach či kuchyniach. Nádoby tohto typu sa vyrábajú buď z nerezovej ocele alebo z ocele povrchovo ošetrenej tzv. vrstvou Polywarm®, ktorá má všetky potrebné hygienické certifikáty na použitie s pitnou vodou.

Bojlere značky Cordivari sa vyrábajú vo viacerých verziách:

 • akumulačná nádoba bez výmenníka – slúži len na uskladnenie teplej vody (Vaso Inerziale)
 • akumulačná nádoba s jedným alebo dvoma tepelnými výmenníkmi, ktoré slúžia na ohrev vody cez ďalší zdroj tepla napr. solárne panely (Bolly 1, Bolly 2)
 • špeciálne závesné ohrievače, ktoré vďaka svojmu ucelenému a modernému dizajnu možno nainštalovať priamo do kúpeľne (Bollyterm® Home)

Akumulačné nádoby na teplú úžitkovú vodu = bojlere Akumulačné nádoby na teplú úžitkovú vodu = bojlere Akumulačné nádoby na teplú úžitkovú vodu = bojlere Akumulačné nádoby na teplú úžitkovú vodu = bojlere

Prejsť do eshopu »

Akumulačné nádoby na teplú vodu do vykurovania

Nádoby určené na uskladňovanie technickej vody do vykurovania, smerujúcej do systému podlahového ale radiátorového kúrenia. Nádoby tohto typu sa vyrábajú z uhlíkovej ocele povrchovo ošetrenej len z vonkajšej strany, nakoľko sa nádoba zapája do uzavretých systémov bez prístupu vzduchu.

Akumulačné nádoby Cordivari sa vyrábajú vo viacerých verziách:

 • akumulačná nádoba bez výmenníka – slúži len na uskladnenie teplej vody (Puffer)
 • akumulačná nádoba s jedným alebo dvoma tepelnými výmenníkmi, ktoré slúžia na ohrev vody cez ďalší zdroj tepla napr. solárne panely (Puffer 1, Puffer 2)

Akumulačné nádoby na teplú vodu do vykurovania Akumulačné nádoby na teplú vodu do vykurovania Akumulačné nádoby na teplú vodu do vykurovania

Prejsť do eshopu »

Kombinované akumulačné nádoby

Kombinované nádoby v sebe spájajú funkciu bojlera a akumulačnej nádoby na výrobu teplej vody do vykurovania.

Výrobca Cordivari ponúka dva typy kombinovaných nádob:

 1. nádoba v nádobe“ – tz. akumulačná nádoba na technickú vodu s vnoreným zásobníkom na teplú úžitkovú vodu. Tieto modely sú dostupné aj vo verziách s jedným alebo dvoma tepelnými výmenníkmi (Combi 1, Combi 2, Combi 3)
  Kombinované akumulačné nádoby Kombinované akumulačné nádoby Kombinované akumulačné nádoby
   
 2. akumulačná nádoba na technickú vodu s prietokovým ohrevom úžitkovej vody. Ohrev úžitkovej vody sa deje prostredníctvom špirálovitého tepelného výmenníka z nerezovej ocele 316L, ktorý prechádza stredom nádoby. Tento model je dostupný taktiež vo verzii s jedným alebo dvoma prídavnými tepelnými výmenníkmi. (Eco-Combi 1, Eco-Combi 2, Eco-Combi 3)
  Kombinované akumulačné nádoby Kombinované akumulačné nádoby Kombinované akumulačné nádoby

Výhody akumulačných nádob Cordivari

+ patentovaná povrchová úprava Polywarm®, ktorá sa vyznačuje vyššou teplotnou a mechanickou odolnosťou v porovnaní so smaltom
+ vhodné aj pre nízkoenergetické stavby
+ zvyšujú flexibilitu systému a zároveň znižujú počet vypnutí/zapnutí zdroja tepla čím sa predlžuje životnosť samotného kotla (zdroja tepla)
+ teplá voda dostupná kedykoľvek
+ kombinované nádoby - ohrev úžitkovej aj technickej vody v jednom
+ možnosť využitia solárnej energie na ohrev úžitkovej alebo technickej vody
+ izolácie s vysokou tepelnoizolačnou schopnosťou

Prejsť do eshopu »

 

 

© Giacomini Slovakia s.r.o. 2021 | UNIobchod • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP