Články

Náš tip ako ušetriť miesto v technickej miestnosti aj vo vašej peňaženke

Filtre na zachytávanie nečistôt sú bežnou súčasťou kotolní, v ktorých plnia predovšetkým ochrannú funkciu, hlavne pri rizikovejších prvkoch akými sú kotle alebo čerpadlá. Aby bola údržba filtra bezproblémová, mali by sa na vstupe do filtra aj na výstupe nachádzať uzatváracie ventily, ktorými sa obmedzí prístup vody a filter sa dá jednoducho rozobrať a vyčistiť.

Guľové ventily Giacomini – Poznáte ich všetky?

Guľovým ventilom venuje spoločnosť Giacomini už od svojho začiatku veľkú pozornosť o čom svedčí aj jeden z ich najdôležitejších patentov – Guľové ventily s guľou DADO®. Okrem tejto najvyššej kvalitatívnej rady sa však venuje aj výrobe ventilov s klasickou guľou vo vnútri. Typov a produktových rád má vo svojej ponuke hneď niekoľko a my si ich teraz predstavíme.

Aké sú najčastejšie typy dopojenia rebríkových radiátorov?

Radiátory ako také síce pomaly ustupujú do úzadia, rebríkové radiátory si však aj naďalej bránia svoje miesto v domácnostiach hlavne vďaka svojej praktickej funkcii – sušenie mokrých uterákov. Aj práve preto sa s nimi stretávame najčastejšie v kúpeľniach.

Ako účinne bojovať proti baktériám Legionelly v rozvodoch úžitkovej vody

Legionella je druh baktérie bežne prítomnej vo vode, ktorá prúdi do našich domov, bytov, kancelárii, ale aj do bazénov a termálnych vôd na kúpaliskách a v kúpeľoch. V domácnostiach sa s touto baktériou môžeme stretávať v kohútikoch na úžitkovú vodu, v sprche, bojleroch či v klimatizáciách. Za bežných okolností, keď je baktéria neaktívna, nie je nebezpečná. Problém nastáva pri jej premnožení, kedy môže napádať ľudský organizmus a spôsobovať bakteriálnu infekciu, ktorá ohrozuje hlavne pľúca a dýchaciu sústavu človeka.

Ako zabezpečiť, aby bol systém vykurovania stále čistý a funkčný?

Aj keď nie sú systémy podlahového vykurovania vo všeobecnosti príliš náročné na údržbu, určite by sme nemali zabúdať na ich pravidelné ošetrenie čistiacimi kvapalinami, ktorých hlavná funkcia je odstrániť nečistoty a usadeniny a zároveň vytvoriť tzv. ochranný povlak, ktorým sa účinok čistenia výrazne predĺži.

GIACOKLIMA - Aké komponenty sú potrebné na podlahové vykurovanie?

Systém podlahového vykurovania pozostáva z niekoľkých nevyhnutných komponentov, ktoré si v tomto článku postupne predstavíme.

Ako si správne vybrať rozdeľovač na podlahové vykurovanie?

Rozdeľovač (niekedy sa používa aj pomenovanie rozvádzač) patrí ku základným komponentom potrebným pre podlahové vykurovanie. Jeho úlohou je rozvádzať teplú vodu/médium do jednotlivých okruhov a naopak vracať už vychladnutú vodu/médium naspäť do spätného potrubia. Na čo prihliadať pri výbere správneho rozdeľovača?

8 VÝHOD pre podlahové vykurovanie

V dnešnej dobe ľudia čoraz častejšie preferujú podlahové vykurovanie. Ide o moderný nízkoteplotný vykurovací systém, ktorý má niekoľko výhod. Podlahové vykurovanie funguje na princípe šírenia sálavého tepla zo zabudovanej konštrukcie v podlahe, stenách alebo strope oproti klasickému prúdeniu teplého vzduchu pomocou radiátorov.

Stavbársky deň

Dňa 9. októbra 2013 sa na Strednej odbornej škole v Považskej Bystrici konala prezentačno-propagačná akcia Stavbársky deň. Podujatie bolo vyvrcholením projektu Zelená stavebným profesiám, ktorý bol podporený MŠVVaŠ SR v rámci rozvojového projektu propagácia odborného vzdelávania a prípravy v nedostatkových odboroch vzdelávania. 

DOD s Giacomini Slovakia

Posledný septembrový víkend 2014 (26. 9. a 27. 9. 2014) sme organizovali Deň otvorených dverí. Cieľom akcie bolo predstavenie produktov a noviniek spoločnosti Giacomini Slovakia v oblasti vykurovania. 

© Giacomini Slovakia s.r.o. 2021 | UNIobchod • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP