Elektronická regulácia


V súčasnej dobe sa veľmi zvyšuje požiadavka na komfort obsluhy vykurovacích systémov a požiadavka na šetrenie energiou v obytných, priemyselných alebo kancelárskych budovách, športových halách, nemocniciach. Giacomini ponúka riešenie v špičkovej rade elektronických prístrojov, ktoré sú určené na kontrolu a riadenie systémov GIACOKLIMA založených na princípe sálavých panelov.

Systém kontroly a riadenia pozostáva z rady inteligentných prístrojoch GIACOKLIMA
  • kontrolný a riadiaci modul KM200 (prípadne KM201, KM202) 
  • vstupno – výstupná jednotka KPM20
  • zobrazovacia jednotka KD200 (prípadne KD300)
  • digitálny termostat K481 v rozličných prevedeniach (prípadne K482, K483)

Elektronické riadiace komponenty systému GIACOKLIMAKomfortné riadenie takýchto systémov vyžaduje použitie "inteligentnej" siete prístrojov. Rada elektronických prvkov GIACOKLIMA využíva výhody bus technológie, ktorá umožňuje koordináciu, nastavovanie kontrolu všetkých systémových premenných a všetkých použitých komponentov.

Systém bazíruje na štyroch základných prístrojoch, ktoré pracujú na základe konfigurácie master/slave. Tento systém znamená, že jeden prístroj (nazývaný master) riadi celý systém a koordinuje funkcie všetkých ostatných prístrojov (nazývaných slave). Tieto elektronické prístroje musia byť vnímané ako "systém" a nie ako samostatné komponenty. Je to "systém", v ktorom jednotlivé prístroje boli navrhnuté tak, aby všetky navzájom spolupracovali a pracovali súčasne, t.j. vymieňali si potrebné informácie pre vzájomnú súčinnosť.

Schéma riadenia vykurovacieho systému

Vďaka elektronickým prístrojom a bus technológii je riadenie systému GIACOKLIMA cez internet  veľmi jednoduché a moderné. Systém GIACOKLIMA nevyžaduje žiaden špeciálny software alebo hardware, základnými požiadavkami sú iba počítač pripojený k internetovej sieti. Na ovládanie systému je využívaný štandardný internetový prehliadač, pričom každý zákazník, t.j. každý systém, má vlastný zabezpečený prístupový kód.

Obrázok znázorňuje principiálnu činnosť a zapojenie prístrojov.

Účelom použitia "inteligentnej" siete prístrojov je:
  • tepelný komfort užívateľa
  • úspora energie
  • vytvorenie štandardných balíkov inštalácie
  • umožnenie absolútnej kontroly systému kúrenia, prípadne chladenia

Článok v časopise Plynár-Vodár-Kurenár 6/2008

Bližšie informácie Vám s radosťou poskytnú naši regionálny obchodní manažéri.


 

© Giacomini Slovakia s.r.o. 2021 | UNIobchod • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP