GIACOKLIMA - systém podlahového vykurovania


 

Vykurovanie sálavými podlahovými panelmi prešlo od začiatku 70-tych rokov dlhou cestou vývoja, na ktorej sa firma Giacomini podstatne zaslúžila o výskum a vývoj technologických riešení smerujúcich k jednoduchej montáži a dokonalej funkcii tohto spôsobu vykurovania.

GIACOKLIMA - systém podlahového vykurovaniaPocit tepelnej pohody osôb, ktoré sa nachádzajú v miestnosti, závisí na tepelnej výmene medzi ľudským telom a okolitým prostredím. Najväčší podiel na tepelnej výmene má sálanie (45 %), konvencia (30 %) a vyparovanie (25 %). Využitím efektu sálania veľkej plochy je možné udržiavať v miestnosti chladnejší vzduch (o cca 2-3 °C) v porovnaní s miestnosťou s klasickým vykurovaním, pri zachovaní rovnakého pocitu tepelnej pohody, avšak s podstatne nižšími nákladmi na spotrebu energie.

Vykurovacie rúrky sú uložené mimo iného v cementovom potery (tzv. mokrý systém). Na tento poter môže byť položený akýkoľvek typ podlahovej krytiny, napríklad dlažba, mramor, drevo, koberec. Pretože tento systém využíva na vykurovanie celú plochu podlahy, a najväčšie množstvo energie (tepla) odovzdá sálaním, dosiahne sa použitím tohto systému optimálne rozloženie teploty v miestnosti.

Krivka rozloženia teplôt pri systéme podlahového vykurovania sa svojim priebehom približuje ku krivke ideálneho kúrenia, najviac zo všetkých ostatných systémov vykurovania. Vďaka takmer vertikálnemu priebehu krivky rozloženia teplôt a nízkej teplote nášľapnej vrstvy (cca 25 °C) je možné dosiahnuť príjemný tepelný komfort, to znamená: teplé nohy - chladná hlava. V závislosti od teploty vonkajšieho prostredia sa pohybuje teplota vykurovacieho média v zime medzi 25 °C - 45 °C.

KOMFORT: rovnomerné rozloženie teploty, žiadne prúdenie vzduchu

GIACOKLIMA - systém podlahového vykurovaniaĽudské telo nevníma iba teplotu vzduchu, ale i rozdiel teplôt medzi teplotou vzduchu a teplotou predmetov, stien, podláh, vlastne všetkých povrchov, ktoré ľudské telo obklopujú. Na základe výsledkov mnohých štúdií a skúšok poskytuje systém podlahového vykurovania pre ľudské telo, vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam, najlepší komfort. Lepší ako akýkoľvek iný známy vykurovací systém. Teploty sú stále a rovnomerne v miestnosti rozložené.

Najvyšší tepelný komfort miestnosti sa znázorňuje pomocou krivky ideálneho vykurovania. Podľa tejto krivky musia byť oblasti na úrovni nôh o niečo teplejšie ako oblasti na úrovni stropu. Keď navzájom porovnáme krivky jednotlivých systémov vykurovania, zistíme, že krivka podlahového vykurovania sa veľmi podobá krivke ideálneho kúrenia. Nepríjemné prúdenie (či už teplého alebo studeného) vzduchu a nerovnomerné rozloženie teploty v miestnosti má negatívne účinky na pocit pohody a zdravie.

ÚSPORA ENERGIE:


GIACOKLIMA - systém podlahového vykurovaniaSystém podlahového vykurovania umožňuje užívateľovi, vďaka nižšej teplote v miestnosti (o cca 2 °C nižšej ako v miestnosti s vykurovacími telesami, pri zabezpečení rovnakého tepelného pocitu), vychutnať pocit lepšieho a prirodzenejšieho tepelného komfortu. Zákonitosti úspor energie zabezpečia, že tepelné straty miestnosti sa môžu udržiavať na nižšej úrovni, čo má za následok úsporu energie. 

Výhody podlahového vykurovania sú okamžite zrejmé pri použití v budovách s vysokým stropom (napríklad kostoloch), pretože v týchto objektoch ľudské telo okamžite registruje chlad, prípadne teplo.

GIACOKLIMA - systém podlahového vykurovaniaGIACOKLIMA - systém podlahového vykurovaniaPodľa ASHRAE (American Society of Heating. Refrigerating and Air Conditioning Engineers INC) tepelný komfort v miestnosti ovplyvňuje psychofyzické cítenie človeka. Toto cítenie môžeme merať a určovať parametrami.

Ako najdôležitejšie parametre sú stanovené: aktivita človeka nachádzajúceho sa v miestnosti a oblečenie človeka. Komfort je taktiež ovplyvňovaný indexom psychických a fyziologických premenných (PMV). Tvorí ho predpokladaná priemerná "známka" (ohodnotenie), ktorú stanovujú osoby na základe pocitu tepelného komfortu v určitej miestnosti. Od indexu PMV je odvodený ďalší veľmi dôležitý index, a to PPD, ktorý zohľadňuje percentuálne množstvo "nespokojných" osôb.

Pokiaľ máte záujem o bližšie informácie alebo technickú konzultáciu či vypracovanie ponuky, kontaktujte našich regionálnych obchodných manažérov.


 

 

 

© Giacomini Slovakia s.r.o. 2020 | UNIobchod • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP

Giacomini oznam

Vážení zákazníci,

predajňa v Žiline opäť otvorená, a to od 7:30 do 16:00.
Samozrejme v tomto zložitom období, dbáme na bezpečnosť, a preto prosíme o dodržannie bezpečnostných opatrení:

  • povinné rúška pri vstupe,
  • dezinfekcia rúk po vstupe do predajne,
  • vstup max. 2 osoby súčasne.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na spoluprácu aj počas tohto zložitého obdobia. V prípade otázok nás môžete kedykoľvek kontaktovať telefonicky +421 41/7645223 alebo emailom na obchod@giacomini.sk.

Prajeme pekný zvyšok dňa.

Tím Giacomini Slovakia s.r.o.