Radiátorové rozvody

Aj napriek tomu, že sa najnovšie trendy uberajú smerom podlahového vykurovania, radiátory budú aj naďalej súčasťou väčšiny domácností, prinajmenšom v kúpeľniach v podobe rebríkových radiátorov, ktoré sú nie len praktické, ale vďaka neustálym inováciám aj moderným doplnkom.

Pripojenie radiátorov môže byť rôzne. Pri panelových radiátoroch existujú dva tradičné spôsoby zapojenia:

  1. Radiátory „K“ - článkové/panelové radiátory s bočným pripojením. Termostatický ventil s hlavicou sa inštaluje v hornej časti a regulačné šróbenie v spodnej časti radiátora.
    Pripojenie radiátorov K Pripojenie radiátorov K Pripojenie radiátorov - radiátorový ventil R6TG a R17TG regulačné šróbenie
  2. Radiátory „VK“ – článkové/panelové radiátory so spodným pripojením. Radiátor sa vo väčšine prípadov predáva už vrátane termostatickej vložky/ventilu. Pripojenie k systému vykurovania sa vykonáva prostredníctvom „H“ armatúry.
    Pripojenie radiátorov VK Pripojenie radiátorov VK Pripojenie radiátorov - radiátorový ventil R6TG a R17TG regulačné šróbenie

Rebríkové radiátory

Väčšina rebríkových radiátorov sa pripája tzv. jednobodovým ventilom, ktorý v sebe spája funkciu prívodu teplej vody a zároveň spiatočky. Samozrejme sa rebríkové radiátory dajú zapojiť aj po stranách, a teda osobitne termostatickým ventilom na jednej strane a osobitne regulačným šróbením na strane druhej.

T439L Set termostatického ventilu a regulačného šróbenia R356B1 Termostatický ventil na jednobodové zapojenie

Príslušenstvo

Medzi najdôležitejšie súčasti radiátorových rozvodov nepochybne patria adaptéry, ktoré slúžia na pripojenie rúrky k ventilu/spiatočke, termostatické alebo ručné ovládacie hlavice, krytky na zakrytie rúr, odvzdušňovacie ventily či plastové alebo medené injektory pre jednobodové armatúry.

T178C Adaptér pre medené rúrky r460 Termostatická hlavica clip-clap R175A Univerzálny kryt pre rúrky R171F Injektor medený

 

Prejsť do eshopu »

 

 

© Giacomini Slovakia s.r.o. 2021 | UNIobchod • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP