Suchý systém podlahového vykurovania „KLIMA DRY"

Špeciálne vyvinutý systém, ktorý nachádza svoje uplatnenie v drevodomoch alebo na poschodiach, kde kvôli starším trámom nie je možné použiť ťažký cementový poter. Tento systém podlahového vykurovania nevyžaduje zaliatie mokrým cementovým poterom, čo predstavuje veľkú výhodu pri realizácii vykurovania v špecifických objektoch ako sú drevodomy, chaty alebo rekonštrukcie, kde sa cementový poter zo statických dôvodov neodporúča.

Výhody

  • Bez mokrého cementového poteru.
  • Jednoduchá a rýchla inštalácia.
  • Rovnomerné rozloženie tepla po podlahe.
  • Ostatné výhody systému podlahového vykurovania nájdete TU.

V prvej fáze inštalácie sa na podlahu poukladajú izolačné dosky, ktoré sú dvojakého typu. Stredové panely s hliníkovou fóliou pre lepšie vedenie tepla a okrajové panely, ktoré slúžia na otáčanie smeru rúrky. Kvôli presne navrhnutej štruktúre systémovej dosky je pokladanie rúrky možné len tzv. meandrovým spôsobom.

Suchý systém podlahového vykurovania R884 Suchý systém podlahového vykurovania R883

V druhej fáze sa do systémovej dosky postupne uchytí rúrka, ktorá môže byť plastová alebo plastohliníková s max. priemerom 17 mm. Aby rúrka pevne držala v paneloch, je možné si v niektorých miestach dopomôcť klipmi.

V tretej (poslednej) fáze inštalácie suchého podlahového systému sa na izolačnú dosku s rúrkou poukladajú v dvoch vrstvách pozinkované plechy s hrúbkou 1mm. Druhá vrstva plechov je vybavená obojstrannou páskou, čím sa zabezpečí rovnomerný a stabilný podklad pre pokladanie podlahovej krytiny.

Suchý systém podlahového vykurovania 

Chcete vedieť viac?

Pozrite si technický list suchý systém podlahového vykurovania alebo si pozrite referencie.

 

 

© Giacomini Slovakia s.r.o. 2021 | UNIobchod • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP